Podstawy transportu

Ubezpieczenie transportu – dlaczego warto o to zadbać?

Przewóz znacznej ilości ładunku, przeprowadzka to najczęstsze powody poszukiwania firmy świadczącej usługi transportowe. Wynajęcie takiej firmy do przewiezienia ładunku, to bardzo dobre rozwiązanie.

Znajdując odpowiednią, mamy pewność, że nasz ładunek zostanie przewieziony z miejsca na miejsce, odbędzie się to w odpowiednim terminie. Szukając firmy transportowej, warto jednak pamiętać, że nie należy kierować się tylko ofertą. Istotne jest to, czy przewoźnik posiada stosowne ubezpieczenie transportu.

transport

Ładunek do przewiezienia posiada zawsze określoną wartość. Trzeba mieć to na uwadze i być świadomym, że ładunek można podczas transportu utracić. Powody mogą być różne – kradzież samochodu transportowego, wypadek, zwarcie instalacji elektrycznej i związany z tym pożar, to tylko niektóre z nich. Jeśli jedno z takich zdarzeń zaistnieje, trzeba liczyć się ze stratami finansowymi, chyba, ze firma posiada odpowiednie ubezpieczenie.

Ubezpieczenie transportu – co należy o nim wiedzieć?

Ubezpieczenie samochodu transportowego to nie tylko ubezpieczenie OC, które jest obowiązkowe przy każdym pojeździe. Owszem – polisę obowiązkowego ubezpieczenia OC z pewnością przewoźnik posiada, dla nas może to być jednak za mało. Z polisy OC skorzysta w razie trudnych sytuacji tylko przewoźnik, my raczej nie otrzymamy ani złotówki. Ewentualna utrata ładunku wiążąc się będzie ze stratą finansową lub długą sprawą sądową, bez pewności odzyskania utraconych pieniędzy. Planując zlecenie usługi transportowej należy sprawdzić, czy przewoźnik posad również inne ubezpieczenia, w tym ubezpieczenie OC przewoźnika.

Tylko takie ubezpieczenia dają gwarancję, iż w sytuacji, gdy nasz towar zostanie utracony, my uzyskamy odpowiednie odszkodowanie.

Ubezpieczenie transportu

Podsumowując.

Zlecając przewóz rzeczy, nie obawiajmy się prosić przewoźnika o pokazanie ubezpieczenia. To nie wścibstwo, tylko działanie w naszym interesie. Warto o tym wiedzieć i po prostu sprawdzać takie rzeczy. Upewniając się, zyskujemy gwarancje ewentualnej wypłaty odszkodowania.

Źródło:

Dodaj komentarz