Przeprowadzki międzynarodowa

Przeprowadzki międzynarodowe – o czym warto wiedzieć wybierając firmę?

Przeprowadzka międzynarodowa

Świadomość osób zlecających przeprowadzki międzynarodowe firmom jest niestety dość niewielka. Nie ma co się temu dziwić, w końcu tego typu przeprowadzek nie robi się co chwilę, a bardzo często ledwo raz, może dwa razy, w swoim życiu. Jeśli powierzymy swój dobytek nieuczciwej firmie i nie dopilnujemy formalności to niestety, ale możemy zostać sami z problemem. Nie mamy żadnych praw do roszczeń, do odszkodowania i po prostu do dochodzenia swoich praw. Na co należy więc zwrócić uwagę?

Przeprowadzki międzynarodowe podstawa to umowa i ubezpieczenie

Jeszcze zanim w ogóle zdecydujemy się skorzystać z usług firmy realizującej przeprowadzki międzynarodowe to poprośmy właściciela, lub jego przedstawiciela, o pokazanie dokumentów rejestrowych firmy jak i poświadczenia OCP. W tym pierwszym przypadku dowiemy się czy firma jest na pewno legalnie zarejestrowana i posiada wszelkie pozwolenia do prowadzenia swojej działalności. Sprawdzimy także od jak dawna firma istnieje. Jeśli została założona dopiero co to możemy mieć wątpliwości co do uczciwości, choć oczywiście nie zawsze źle to świadczy o przewoźniku. OCP to polisa ubezpieczeniowa, którą powinna mieć każda szanująca się firma realizująca przeprowadzki międzynarodowe. Chyba oczywistym jest co trzeba zrobić jeśli przewoźnik nie posiada takiej polisy?

Przeprowadzki międzynarodowe

Niezwykle istotne jest także spisanie umowy. Nie ma tutaj nawet mowy o tym, aby na międzynarodową wyprowadzkę umawiać się słownie. Umowa to gwarancja dotrzymania terminu oraz bezpiecznego transportu naszego dobytku, a w razie potrzeby ważny dowód w przypadku dochodzenia swoich praw. Z kolei kiedy już nasze rzeczy będą załadowane na samochód firmy transportowej to pracownicy muszą dać nam prawidłowo wypełniony list przewozowy. Upominajmy się o niego do skutku i nie puszczajmy samochodu dopóki nie dostaniemy tego potwierdzenia.

Zwróć uwagę na cenę

Szukając dobrej firmy do transportu naszych rzeczy, i chcąc uniknąć nieprzyjemności korzystania z nieuczciwych firm, należy dokładnie prześledzić oferty aktualnie dostępne na rynku. Wysyłamy jak najwięcej zgłoszeń z prośbą o wycenę. Jeśli większość firm oferuje nam na przykład kwoty w granicach 2.5 tysiąca złotych za przeprowadzkę, a jakaś za to samo zażąda 600zł to naprawdę taka oferta jest mocno podejrzana i nie można być tutaj łasym na pieniądze.

Firma do przeprowadzki międzynarodowej

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że firma której warto zlecić realizację przeprowadzki międzynarodowej to firma Fortis Przeprowadzki (ofertę firmy znajdziecie pod linkiem Fortis przeprowadzki międzynarodowe i zagraniczne)

Firma Fortis Przeprowadzki to dobry partner podczas międzynarodowych relokacji ponieważ:

  • posiada samochody dostawcze w zabudowie od 15 do 90 m3 i ładowności od 1 000 kg do 24 000 kg
  • firma posiada wieloletnie doświadczenie w branży przeprowadzek międzynarodowych
  • firma oferuje kompleksowe rozwiązania typu przeprowadzki „door to door”
  • firma posiada polisę ubezpieczeniową na równowartość 200 000 PLN

Dodaj komentarz