Transport przedmiotów

Firma do transportu pianina – jak ją znaleźć?

Pianino to niezwykle cenna rzecz w każdym domu. Jego wartość materialna może być naprawdę duża i zależy chociażby od marki, stanu technicznego instrumentu jak i jego wieku. Stare pianina są o wiele droższe niż te współczesne. Pianino może mieć jednak dla nas także ogromną wartość sentymentalną. Często są to instrumenty na których grali doskonale nasi przodkowie i później przechodzą w spadku z pokolenia na pokolenie. W związku z tym wszystkim transport tego delikatnego instrumentu powinien odbywać się w zgodzie z pewnymi zasadami i normami bezpieczeństwa, a te najlepiej znają profesjonalne firmy transportowe. Tutaj wartym podkreślenia jest fakt, że nie powinniśmy raczej próbować przetransportować pianina na własną rękę. To prawda, że w ten sposób oszczędza się dużo pieniędzy, ale brak odpowiedniej wiedzy i narzędzi może spowodować poważne uszkodzenia naszego cennego instrumentu, a naprawa nie raz może okazać się dużo kosztowniejsza niż sama cena transportu. Jak więc powinna być najlepsza firma realizująca transport pianin i fortepianów i jak ją znaleźć?

Zacznij od pozwoleń

W przypadku tak cennego instrumentu cena nie powinna grać roli i warto wydać nawet trochę więcej na firmę, która naprawdę może pochwalić się ogromnym doświadczeniem. Zacznijmy jednak od pozwoleń. W Polsce niestety nadal działa sporo firm transportowych, które wykonują swoją pracę bez stosownych pozwoleń na prowadzenie takiej działalności. Brak tego pozwolenia bardzo źle świadczy o firmie. Wydanie pozwolenia jest drogie, a marne podejście do pracy przekłada się na niskie dochody z powodu braku klientów i nie chcielibyśmy chyba także paść ofiarą takiej firmy.

Koniecznie sprawdź ubezpieczenie

Profesjonalna firma przewożąca pianina powinna także posiadać własne ubezpieczenie. Pamiętaj, że pianino może być warte majątek, a nawet najbardziej profesjonalne podejście do jego transportu nie daje pełnej gwarancji, że z instrumentem nic się nie stanie. W razie problemów zawsze dostaniemy więc odpowiednie świadczenie finansowe z ubezpieczenia, które zapewni choć lekkie pocieszenie na otarcie łez.

Po pierwsze więc po udaniu się do firmy transportowej i otrzymaniu zapewnienia o posiadaniu własnego ubezpieczenia poprośmy o stosowny certyfikat. Na certyfikacie tym na pewno będzie informacja o tym jakie towarzystwo ubezpieczeniowe zapewnia w tym wypadku taką ochronę. Na tym nie kończymy, gdyż aby mieć absolutną pewność najlepiej po prostu zadzwonić do ubezpieczyciela i zweryfikować autentyczność tego certyfikatu. Przy okazji możemy zapytać się także o szczegóły tego ubezpieczenia w przypadku transportu pianina.

Firma realizująca transport pianin

Zawsze warto także postarać się o dodatkowe ubezpieczenie na własną rękę. Zakres ubezpieczenia firmy transportowej nie zawsze może nas w pełni satysfakcjonować, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby ubezpieczyć swój cenny instrument jeszcze dodatkowo, już na własną rękę.

Firma do transportu pianina – warto sprawdzić jej opinie.

Wiele profesjonalnych firm zajmujących się transportem pianin prowadzi na swoich stronach internetowych system ocen i komentarzy. W ten sposób możemy sprawdzić wiarygodność danej firmy, ale warto poszukać także informacji na forach. Nie można być absolutnie pewnym tego, czy komentarze zamieszczone na stronie firmy nie są zwyczajnie jej dziełem. Pamiętaj, że im więcej danych zbierzesz o takiej firmie tym lepiej dla Ciebie i dla bezpieczeństwa Twojego pianina.

Dodaj komentarz