Transport przedmiotów

Transport pianina, a ubezpieczenie

Kiedy wyprowadzamy się do nowego domu lub mieszkania i w swoim dobytku posiadamy pianino to zawsze musimy pamiętać o tym, że instrument ten należy objąć specjalną opieką. Zacznijmy od tego, że pianina potrafią być bardzo ciężkie, a do tego są delikatne, podatne na jakiekolwiek uszkodzenia. Najcięższe pianina ważą nawet 450kg, a więc jest to waga już naprawdę pokaźna. Inna rzecz to wartość tego instrumentu. Nawet prostsze pianina potrafią być warte od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Jeśli do tego jest to pianino dość stare, które być może ma zabytkową wartość, to jego cena potrafi być naprawdę bardzo wysoka. Odpowiednie przygotowanie pianina do transportu jest więc naturalnie niezwykle istotne. Ważne jest jednak także jego ubezpieczenie na czas takiego transportu.

Ubezpieczenie firmy transportowej

Naturalnie ubezpieczenie OC powinna posiadać firma transportowa, która zajmie się przewiezieniem naszego pianina. To podstawa, którą powinniśmy kierować się przy wyborze takiej firmy. Jeśli nie ma swojego ubezpieczenia oraz nie posiada stosownych pozwoleń na wykonywanie takich usług to firmę taką musimy po prostu omijać bardzo szerokim łukiem. Niezależnie jednak od ubezpieczenia firmy transportowej naprawdę warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie na nasze pianino. Jego cena nie powinna być aż tak bardzo wysoka, ale jednocześnie ubezpieczenie to będzie stanowiło dla nas takie koło ratunkowe. Nawet nie zdajesz sobie sprawy wiele problemów może przysporzyć transport pianina. Wystarczy, że samochód wjedzie przypadkowo w większą dziurę, mocno nim zatrząśnie i już we wnętrzu pianina może dojść do jakiegoś uszkodzenia. Do takich sytuacji może dojść również w czasie wynoszenia pianina, jego wnoszenia do nowego miejsca zamieszkania i w wielu innych sytuacjach, a większości z nich zwyczajnie nie da się przewidzieć. Naturalnie koszt ubezpieczenia zależny jest w dużej mierze od wartości naszego pianina, ale także od tego na jak dużą odległość instrument ma być transportowany.

Ubezpieczenie pianina podczas transportu

Samodzielne ubezpieczenie pianina

Ubezpieczenie pianina na własną rękę będzie naturalnie generowało pewnego rodzaju obowiązki. Z pewnością ubezpieczyciel będzie dokładnie nadzorował wynajęcie firmy transportowej. To on tak naprawdę może podjąć ostateczną decyzję. Do tego dochodzą przeróżne procedury związane z odpowiednim zapakowaniem naszego pianina, z procedurami bezpieczeństwa w czasie jego wynoszenia oraz wnoszenia i wiele więcej. Bez wątpienia są to rzeczy, które podniosą koszt całej operacji związanej z transportem naszego pianina do nowego miejsca zamieszkania. Usiądź sobie jednak na spokojnie i trzeźwo pomyśl o jednej sprawie. Postaraj sobie wyobrazić sytuację, gdzie Twoje pianino warte kilkadziesiąt tysięcy złotych ulega poważnemu uszkodzeniu. Jego naprawa może kosztować majątek, a czasem może być nawet sytuacja, że pianino nada się już tylko na wykałaczki…z pewnością nigdy byś sobie nie wybaczył tego, że pożałowałeś kilkuset złotych na odpowiednie zabezpieczenie swojego pianina. Pamiętaj więc o samodzielnym zainteresowaniu się ubezpieczeniem tego bardzo wartościowego instrumentu.

Dodaj komentarz